Menu
Your Cart

Van már fiókja? Lépjen be és nézze meg Saját kedvezményét!

Zöldbolt teafa illóolaj 50ml

Zöldbolt teafa illóolaj 50ml
Zöldbolt teafa illóolaj 50ml
Ez a termék jelenleg nincs beszállítóinknál készleten, most nem tud belőle rendelni. Kérjük, nézzen vissza később webáruházunkba. Köszönjük.
  • Vonalkód: 5999884445500
  • Egységár: 98.00 Ft/ ml
4 900Ft
Nettó ár: 3 858Ft
Ár hűségpontokban: 4900
Személyes átvétel
Ingyenes. 1084 Budapest Bacsó Béla u. 29.
Csomagautomata
890Ft, 20.000Ft felett ingyenes. Átutalás vagy online bankkártya
Futár
1290Ft, 20.000Ft felett 490Ft. Utánvét esetén +200Ft.

Megrendelés szükséges

A termék megvásárlására minden esetben kizárólag a weboldalon leadott megrendelés után van lehetőség. Személyes átvétel esetén is szükséges az előzetes rendelés, megrendelés és átvételi értesítő hiányában kérjük ne keresse fel átvételi pontunkat. Köszönjük.

Zöldbolt teafa illóolaj 50ml termék vásárlása, rendelése

Vélemények a termékről

Írjon véleményt a termékről Kérjük lépjen be vagy regisztráljon az értékelés leadásához!

Zöldbolt teafa illóolaj 50ml

100% tisztaságú teafa olaj. Ajánljuk takarításhoz, mosáshoz vagy kozmetikai alapanyagként.

Nagy, gazdaságos kiszerelésben, cseppentős üvegben.

Erős fertőtlenítő, gombaölő hatású illóolaj, ajánljuk takarításhoz, mosáshoz.

A teafa (Melaleuca alternifolia) Ausztráliában őshonos növény, melynek girbe-gurba törzsét vastag, papírszerű kéreg borítja. A leveleiből előállított olaj rendkívül erős fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő és baktériumölő tulajdonságokkal rendelkezik; gyógyhatását az ausztrál őslakosok régóta ismerték és hasznosították.

A teafa elnevezés viszont nem tőlük ered. Az 1770-es években Ausztráliába érkező Cook kapitány figyelte meg, hogy a bennszülöttek a fa leveleiből teát készítenek, így a növényt az angolok teafának (tea tree) nevezték el. Ám a teafaolaj gyógyhatásai nem igazán voltak ismertek mindaddig, míg az 1920 körül Arthur Penfold, ausztrál kémikus kutatásai rá nem világítottak antiszeptikus tulajdonságaira.

Bár a teafa illóolajának hatóanyagait elsősorban vírusok, gombák és baktériumok ellen vetik be az orvosok és kozmetikumgyártók; a természetes megoldásokat előnyben részesítők tábora háztartási célokra is felfedezte magának. Hiszen nem csak mesterséges - egészségünkre és környezetünkre is károsan ható - kemikáliákkal lehet tisztán tartani otthonainkat, hanem olyan természetes anyagokkal is, mint az ecet, citromsav, szódabikarbóna vagy éppen a teafaolaj. Ráadásul az ilyen szerek használata legtöbbször nem csak környezetkímélőbb, de olcsóbb is a boltban kapható vegyszerekénél. A teafaolaj tehát több területen is jól hasznosítható, ha takarításról van szó.

Fürdőszoba

A teafa olaja hatékonyan pusztítja többek közt a vizes helyiségekben megtelepedő baktériumokat és penészgombákat. Utóbbi eltávolításához spricceljünk kb. fél deci ecet és néhány csepp teafaolaj keverékét a penészes területre, hagyjuk hatni legalább fél órát, majd töröljük le a penészmaradványokat (makacsabb folt esetén többször megismételhető az eljárást). Ha nehezen hozzáférhető részen telepedett meg a penészgomba, csepegtessünk rá hígítatlan olajat, majd fél óra múlva öblítsük le a területet.

Hígítva felhasználható kád, mosdókagyló és wc áttörlésére is. Ehhez 1 - 1,5 liter vízhez kb. 3-5 csepp olajat kell keverni.

Antiszeptikus hatásának köszönhetően nemcsak elnyomja, de meg is szünteti a szagokat, így remek alternatívája a mesterséges illatosítóknak. A levegőt is fertőtleníthetjük vele, ha az olajat aromalámpában párologtatjuk.

Felmosás

Egy vödör forró vízbe tegyünk 2 evőkanál szódabikarbónát és 2-4 csepp teafaolajat. A forró víz és a szódabikarbóna oldja a zsírt, a teafa fertőtlenít és illatosít.

Mosás

A bolti öblítőszerek természetes alternatívája az ecet, amit mosásnál az öblítőrekeszbe kell önteni. Illatosít és fertőtlenít ha 2-5 csepp teafaolajat adagolunk hozzá.

Utóbbi nagyon jó megoldás a mosható pelenkát használó édesanyák számára is, hisz a teafaolaj a szintetikus szerekkel szemben nem terheli a babák bőrét. A teafaolaj nem károsítja a szöveteket, fertőtlenítés után pedig nem okoz allergiás bőrkiütéseket.

Konyha

Adjunk néhány csepp olajat meleg vízhez, és használjuk a konyhai munkalap, vágódeszka fertőtlenítésére.

Mosogatószer is készülhet házilag, teafaolajjal. Ehhez áztassunk ki 4 db mosódiót fél liter forró vízben, és hagyjuk kihűlni. Ezután adjunk hozzá 3 evőkanál mosószódát, és keverjük addig, míg teljesen fel nem oldódik. A végén adjunk hozzá 1 csepp teafaolaj és egy kis evőkanál ecet. A zsíros edényeket is hatékonyan mossa el.

Rovarok

Akárcsak a levendula illatát, a teafaolaj karakteres illóanyagait sem kedvelik a különféle rovarok, kártevők. Hangyaméreg és egyéb szintetikus méreganyagok helyett teafaolajat használhatjuk természetes rovarriasztóként: tegyünk 1-2 csepp olajat a hangyák „útvonalára”, s hamarosan szedik is a sátorfájukat. De olajos vattával is áttörölhetjük az érintett részeket, vagy azokat a „bejáratokat” (falrepedések, ablakkeret, ajtó, stb.) ahol a rovarok megjelennek.

Fontos, hogy csak jó minőségű, 100 %-os illóolajokat használjunk, hiszen a szintetikus úton előállított változatok nem rendelkeznek ugyanazzal a hatással, mint a természetes olajok.

A teafa illóolaj gyulladáscsökkentő hatása

Egy nemrég elvégzett ausztráliai kísérlet célja az volt, hogy a teafa gyulladáscsökkentő hatását tanulmányozzák hisztaminnal kiváltott bőrpírral és duzzanattal szemben.

A kísérletben 27 önkéntes vett részt, akiknek egyik alkarján hisztamin-difoszfátot (koncentráció: 5 mikrogramm/50 mikroliter) fecskendeztek a bőr alá. A másik alkar a kezelés kontroljaként szolgált.

A bőrpíros terület átmérőjét, illetve a duzzanat vastagságát egy órán keresztül 10 perces időközökben mérték, majd megbecsülték a duzzadt és bőrpíros területek térfogatát. A hisztamin beinjekciózása után 20 perccel 25 mikroliternyi teafaolajat kentek el 21 önkéntes alkarján (6 személynél a teafaolaj helyett kontrolként 25 mikroliter paraffinolajat kentek el).
A bőrpíros terület átlagos nagyságát illetően nem volt különbség a teafaolajos, illetve a paraffinos kezelés között, azonban az alkaron hisztaminnal kiváltott duzzanatok átlagos térfogata a teafaolajos kezelések esetében szignifikáns mértékben kisebb volt.

Ez volt az első olyan kísérlet, amelyben a teafaolaj hisztaminnal kiváltott bőrgyulladásra kifejtett kedvező hatását igazolták.

(Forrás: Br J Dermatol 2002 Dec; 147(6):1212-7.)

A teafa illóolaj szájüregi kórokozókkal szembeni hatása

Olasz kutatók egy kísérlet keretében a fokhagyma, a teafaolaj és a klórhexidin oldat szájüregi kórokozókkal szembeni hatását vizsgálták. Az öt hétig tartó kísérletben harmincan vettek részt.
A kísérlet első hetében különféle vizsgálatokat folytattak, a második héten minden résztvevő egy kontroll oldatot kapott és azzal öblögetett, majd a harmadik héten három részre osztották a csoportot: az első csoport tagjai 0,12%-os klórhexidin, a másodiké 2,5% -os fokhagyma, a harmadiké pedig 0,2%-os teafaolajos oldatot használtak.

A kísérleti résztvevők nyálából hetente kétszer vettek mintát, majd azt különféle táptalajokba fecskendezték be, és a kórokozókat kitenyésztették. A tenyészetből meghatározták az összes kórokozók számát, illetve a Streptococcus fajokét.

A klórhexidin és a fokhagyma kezelésben részesült csoportnál mindkét oldat antibakteriális hatásúnak bizonyult a szájüregi fertőzéseket előidéző mutáns Streptococcus kórokozóval szemben, az egyéb szájüregi fertőzéseket előidéző kórokozókkal szemben viszont egyik oldat sem mutatott szaporodásgátló hatást.

A teafa illóolajat tartalmazó oldat ezzel ellentétben valamennyi szájüregi fertőzést előidéző kórokozóval szemben antibakteriális hatásúnak bizonyult. A kísérlet negyedik és ötödik hetében is fennmaradó, csökkent mikroorganizmus szintet csak a fokhagyma és a teafa esetében tapasztalták.

A kísérlet során észlelt kedvezőtlen tapasztalatok és mellékhatások közül az alábbiak említhetők meg: rossz íz, kellemetlen szájszag, enyhén égető érzés és enyhe hányinger, mely hatásokat főként a klórhexidin és a fokhagyma esetében tapasztalták.

Az antibakteriális és a kedvezőtlen mellékhatások ismeretében a kutatók úgy vélték, hogy a fokhagyma és a teafa illóolaj jó alternatíva lehet a klórhexidin kezeléssel szemben.

(Forrás: Int Dent J. 52(6):433-437, 2002.)

A teafa illóolaj baktériumölő képességét klinikailag is bebizonyították.

Egy 2004-es NCCAM (National Center for Complementary and Alternative Medicine) vizsgálat klinikailag is bebizonyította baktériumölő képességét, ami alkalmassá teszi a sebek fertőzésmentes gyógyítására, a nehezen kezelhető bakteriális fertőzések kezelésére, és hatásosnak bizonyult a Stephylococcus aureus (MRSA) elpusztítására is.

(Forrás: NCCAM Publication No.: D459)

A teafa illóolaj eredményességét a láb-és körömgomba, korpa, pattanások kezelésére.

Egy 2004-es NCCAM (National Center for Complementary and Alternative Medicine) szintén igazolták A teafa illóolaj eredményességét a láb-és körömgomba, korpa, pattanások kezelésére.
Egy klinikai vizsgálatban összehasonlították az 5 százalékos teafaolaj és az 5 százalékos benzoil-peroxid hatását a pattanások kezelésében. Kicsiny különbséggel utóbbi hatásosabbnak bizonyult, viszont a teafaolajnak sokkal kevesebb mellékhatása volt. Az 5 százalékos teafaolaj a rühatkát is elpusztítja.

A Candida fertőzés ellen is hatásos lehet.

(Forrás: NCCAM Publication No.: D459)

Allergén illóolaj összetevők: D-Limonene, linalool

Gyermekek elől elzárva tartandó! Alkalmazása: alapanyag, külsőleg!
A teafa illóolaja irritáló lehet, ezért túlérzékeny bőrön a használata kerülendő, vagy bázisolajokkal keverve használjuk.

Csomagolása:

Újrahasználható és újrahasznosítható üveg. Kérjük használat után dobd szelektív hulladékgyűjtőbe!

Elsődleges környezeti előnye:

100% tiszta, természetes illóolaj. Természetes formájában fertőtlenítő hatású illóolaj, amellyel kiválthatóak a veszélyes, szintetikus fertőtlenítőszerek.